Ile warto płacić za ochronę

Bezpieczeństwo jest bezcenne. Usługi firm ochroniarskich mają tymczasem konkretne ceny. Przeanalizujmy więc koszty zatrudnienia ochrony, abonamentów firm ochroniarskich i centrum monitoringu oraz realną wartość poszczególnych usług ochrony mienia. 

 

Żeby wybrać najlepszą ofertę ochrony swojego domu lub osiedla, warto przeanalizować nie tylko koszt zatrudnienia pracownika ochrony lub abonamentu w firmie ochroniarskiej. Kluczowy jest zakres usług oferowanych w podanej cenie. W Local Network stworzyliśmy ofertę, której celem jest świadczenie usługi o wysokiej wartości, przy zachowaniu przystępnej ceny dla klientów.

Zatrudnienie pracownika ochrony całodobowo.

Zatrudnienie pracownika ochrony całodobowo na osiedlu pozornie jest rozwiązaniem najbardziej zaawansowanym. Ochroniarz obecny na miejscu nie oznacza jednak wcale najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Całodobowa obecność ochroniarza przez 7 dni w tygodniu to koszt blisko 20 tys złotych miesięcznie, przy stawce 25 pln/godz brutto. Co klient otrzymuje w tej wysokiej cenie? Przepisy prawa pozwalają na zatrudnienie w ochronie w trybie 12-to godzinnych zmian. To z kolei związane jest z mniejszym oczekiwaniem intensywności takiej pracy. Nie można przecież wymagać pełnego skupienia na sytuacji w chronionym obiekcie przez całą zmianę trwającą 12 godzin. Zatrudniony w ten sposób pracownik ochrony jedynie patroluje osiedle fizycznie lub wirtualnie, przeglądając obraz z kamer monitoringu, z ustaloną częstotliwością, np. co 30 lub 60 minut. W efekcie ochroniarz zwykle jedynie podziwia konsekwencje niepożądanych działań, które powstały pomiędzy jego obchodami. W najlepszym wypadku zadba o odtworzenie zapisu wydarzeń z kamer. Niewielkie są szanse na podjęcie przez niego interwencji w momencie zdarzenia. Wandale i inni przestępcy świetnie wiedzą, kiedy odbywa się patrol fizyczny lub wirtualny. Ich aktywność odbywa się pomiędzy obchodami.

Abonamenty firm ochroniarskich.

Na drugim końcu spektrum znajdują się abonamenty firm ochroniarskich. Na miejscu nie ma pracownika. Chroniony budynek zaopatrywany jest w czujniki ruchu i alarmy. Ich sygnał monitorowany jest w centrali. Po weryfikacji zagrożenia na adres klienta wyrusza patrol interwencyjny. Rozwiązania te są bardzo tanie, ceny miesięcznych abonamentów dla obiektów jednorodzinnych i pojedynczych lokali użytkowych zaczynają się już poniżej 100 zł. Tak tania usługa podlega jednak istotnym ograniczeniom. Przede wszystkim, podjęcie interwencji uzależnione jest od działania elektronicznych czujników, które reagują na specyficzne działania, jak np. otwarcie drzwi/okna i nie nadają się do monitorowania publicznie dostępnych terenów. Tanie abonamenty kierowane są więc do klientów indywidualnych i pojedynczych lokali usługowych. Dlatego też zakłada się ograniczoną liczbę interwencji, a celem takiego systemu jest unikanie najpoważniejszych przestępstw. Dodatkowe interwencje są płatne, a koszt każdej kolejnej podwaja, potraja itd. cenę miesięcznej ochrony. Wszelkie dodatkowe usługi, jak np. kamery wiążą się z dodatkowym kosztem.

Centrum monitoringu Local Network

Centrum Monitoringu Local Network łączy najlepsze cechy opisanych form ochrony z własną autorską innowacją. Korzystamy z zaawansowanego technologicznie systemu monitoringu wizyjnego i czujników wykrywających zagrożenia. Obraz z kamer monitoringu Local Network jest obserwowany w trybie ciągłym (24/7) przez pracowników, których zmiany nie są dłuższe niż 6 godzin. Taki system pracy pozwala im zachować poziom skupienia wymagany dla analizowania ekranów pokazujących chronione osiedle na żywo. Dzięki takiej organizacji, Centrum Monitoringu Local Network wykrywa zdarzenia w zasięgu naszych kamer w czasie, kiedy się dzieją. Patrol interwencyjny dociera na miejsce bez zbędnej zwłoki i zapobiega konsekwencjom niepożądanego zdarzenia. Dedykowany osiedlom, spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym system monitoringu wizyjnego Local Network wraz z kamerami i utrzymaniem infrastruktury, bez ograniczenia liczby przyjazdów patrolu interwencyjnego dostępny jest w abonamencie już od 799 pln. To ułamek kosztu zatrudnienia pracownika ochrony. Wartość, jaką nasz klient otrzymuje w tej cenie zdecydowanie przewyższa tę nabywaną w zaporowej cenie ochroniarza obecnego całą dobę na miejscu. Jednocześnie usługi Local Network zaprojektowano tak, aby zapobiegać nie tylko włamaniom, ale także aktom wandalizmu i przestępstwom dziejącym się w otwartych przestrzeniach chronionego osiedla. Sprawcy nie są w stanie uniknąć czujnego oka pracowników Centrum Monitoringu Local Network. W konsekwencji miejsca objęte monitoringiem wizyjnym Local Network o 80% rzadziej stają się celem działań wandali i przestępców. A nasi klienci nie muszą ponosić kosztów nieplanowanych remontów.